Laen Laenusumma Tähtaeg Intressimäär    
Põhja-Eesti Hoiu-Laenuühistu
kuni
150 000 €
12-180 kuud al 9% Omafinantseerimine moodustab 30% soetatavast kinnisvara maksumusest. Samas, lisatagatise olemasolu puhul on Põhja-Eesti Hoiu-laenuühistu nõus väljastama laenu oma liikmetele kuni 100% vajalikust summast. Kodulaenu pakutakse korteri, maja või elamukrundi soetamiseks Tallinnas, Harjumaal, Läänemaal, Järvamaal, Virumaal. TAOTLE LAENU »
Hüpoteeklaen 2 000-
200 000 €
3-180 kuud al 12% Kui laenusumma on 10000 eurot ja laenu tagastamise tähtaeg annuiteet graafiku järgi 10 aastat, siis kuumakse on 148,72 eurot, fikseeritud intressimäär 12,9% aastas, krediidi kulukuse määr 13,69% (ei sisalda kindlustuslepingu tasu), krediidi kogusumma 17846,40 eurot, krediidi tagasimaksete summa 17846,40 eurot. TAOTLE LAENU »
Bigbank.ee 7 000-
450 000€
6-180 kuud al 9% Arvutus on ligikaudne ja võib erineda Sulle pakutavatest tingimustest. Arvutuse aluseks on võetud 180-kuuline laenuperiood, intressiga 9%. TAOTLE LAENU »

Laen kinnisvara tagatisel – hüpoteegiga on eluase kõigile jõukohane

Laenu kinnisvara tagatisel nimetatakse hüpoteeklaenuks ning antud pangateenus kujutab endast spetsiaalset pangalaenude eriliiki, mida antakse laenusaajatele eluaseme soetamiseks.

Reeglina on selline laen pikaajaline ning vajab kõikide tegurite tõsist ja korralikku väljaarvutamist, hüpoteeki sõlmiva kliendi maksevõime põhjalikku kontrolli. Kinnisvarale, mida klient soetab, seatakse hüpoteeki ehk siis seda panditakse laenuandja  s.t. panga kasuks, mis garanteerib pangale seda, et juhul, kui klient ei maksa oma laenu kokkulepitud tähtajaks tagasi, siis saab pank antud kinnisvara endale.

Kuidas saada laenu kinnisvara tagatisel?

Kui teid huvitab kinnisvaralaenu saamise protseduur, siis Eesti pangad tegutsevad alati ühe ja sama skeemi järgi. Toimingute järjestus on alati sarnane, kuigi igas pangas võivad olla oma nüansid ja peensused, mis puudutavad just kliendi tausta kontrolli ja identifitseerimise protseduure.

Kõigepealt peab klient esitama taotlust hüpoteeklaenu saamiseks. Pank võtab seda taotlust vastu, vaatab seda läbi, klient aga jääb ootama vastust.

Kui panga otsus on positiivne, siis kutsutakse teid pangakontorisse kliendihalduri juurde laenulapingu tingimustega tutvumiseks ja tulevase hüpoteeklaenu kõikide detailide läbiarutamiseks. Selle juures  on tähtis, et te tutvuksite hoolega kõikide lepingu punktidega, mõtleksite läbi kõikide sätete olemust ning pangatöötaja peab teile esitama kõiki väljaarvutusi tulevaste laenumaksete kohta.

Kui hüpoteek on notari juures ära vormistatud, siis kantakse raha kliendi kontole.

Kinnisvaralaen on Eesti elanike jaoks tihtipeale ainukeseks võimaluseks osta endale eluaset, kuna omal jõul tuleks eluaseme ostuks vajalikku rahasummat koguda väga paljude aastate jooksul. Kuid hüpoteeklaenuga võib antud protsessi tunduvalt kiirendada ning siis saavadki kõik küsimused lahendatud.

Te võite uurida erinevate hüpoteeklaenudega tegelevate pankade pakkumisi, et valida enda jaoks parimat. Samuti saate valida endale sobivamat tulevase kinnisvaralaenu tagasimaksmise programmi.